Mutant Year Zero Road to Eden  була тихенько анонсована на початку 2018 року незалежним видавництвом Funcom. І одразу привернула увагу преси та гравців. Опубліковане відео містило приємний коктейль із чарівної картинки, дивних героїв апокаліпсису та тактичних боїв. Такий собі X-COM без інопланетних загарбників. Шанувальники стратегій оцінили, профільна преса занотувала. Додайте до вищезазначеного ще не один плюс – молода студія The Bearded Ladies  має в своєму штаті розробників таких хітів, як Hitman та PayDay. Саме вони є головним осередком. Враховуючи інформацію, нас має очікувати щонайменше – “міцний середнячок ”. Для дебютного проекту  – це доволі непогано. Лишалось лише слідкувати та чекати нових подробиць і звичайно ж анонсу дати виходу. День релізу відбувся 4 грудня на трьох платформах (ПК, PS4 та Xbox One) одночасно. Чи виправдала гра сподівання, чи вдалось молодій студії завоювати серця гравців? Всі відповіді нижче.

Оцінка гравців на Metacritic складає аж 6 з 10, профільна преса оцінила значно вище – на 78 балів зі 100. Для дебютного проекту молодої студії складається все дуже добре. Ось, що саме пишуть ігрові видання.

PCGAMER:  81/100 – «Чудове поєднання напружених тактичних боїв, поглинаюча атмосфера, цікаве дослідження апокаліптичного світу в реальному часі – все на місті, все зроблено на високому рівні. Але є один доволі великий мінус, як на мене замало контенту, хочеться ще. І все одно ми раді бачити ще одного представника сімейства XCOM у відеоіграх.»

Ragequit: 90/100 – «Це – просто здорово, отримати проект старої школи. У грі все супер: чорний  гумор, персонажі, чудово закручений та глибокий сюжет.  І все це з любов’ю загорнуто в обкладинку  тактичного бойовичка в антуражі фантастичного світу. Головне питання до розробників – чому так мало?»

IGN: 7,9/10 – «Змішуючи стелс  у реальному часі з перевіреним геймплеєм тактичних ігор останніх часів, Mutant Year Zero: Road to Eden все одно відкриває нам нові та захоплюючі горизонти для покрокової стратегії. Навіть з деякими суперечливими елементами, які неідеально поєднуються з геймплеєм, гра вміло кидає виклик, зацікавлює різними способами проходження та врешті-решт окуповує ваш мозок повністю.»

GamingTrend: 65/100 – « Mutant Year Zero: Road to Eden вміло поєднує покрокові тактичні бої зі стелс механікою, але не завжди доречно та успішно. Унікальна історія не використовується на сто відсотків. Звичайно, є чудові елементи –  здатність досліджувати прекрасний світ, тихенько підкрадатись до ворогів, доволі непоганий гумор, кумедні повороти. Вони будуть тримати вас за екраном монітору до тих пір, поки гра не почне вам показувати свої технічні проблеми, як то зависання в кінці локації чи бою, різке падіння продуктивності та ще безліч менших технічних проблем. Саме це буде постійно вас напружувати та в решті-решт вб’є первісне позитивне враження.»

The Games Machine: 77/100 – «Mutant Year Zero: Road to Eden – безперечно має свою харизму та шарм, завдяки прикольним персонажам та цікавому світу з його мешканцями. Нажаль, поєднання покрокової тактики зі стелсом не завжди працює, як має працювати.  Але гра від The Bearded Ladies  доволі непогано вас розважає – недовго, приблизно п’ятнадцять годин, але ви отримуєте фан. Цього разу вийшло непогано, але незбалансовано. Чекаємо, що наступного разу розробники приділять однаково уваги як геймплею, так і оповіді.»

Ознайомившись із пару десятками відгуків та з рецензіями інших видань, можу сказати, що нас очікує цікава подорож постапокаліптичним  світом у компанії незвичних, але чудових і прикольних героїв в обгортці сміливого поєднання жанрів, тактичних покрокових боїв зі стелс елементами – але занадто коротка. За останнє розробників однаково хвалять  і лають. Дива не відбулось – гра чудовий “міцний середнячок ” і варта уваги всіх любителів тактики та механіки X-COM. Купувати чи ні, вирішувати як завжди вам. Ціна гри в Steam, як на мене, поки що завелика. Не коштує десяти – п’ятнадцятигодинна гра повну суму, а от зі знижкою 40 – 50 відсотків – саме те.