«Шановне панство, я перепрошую» – Ів Гіймо, голова компанії Юбісофт помовчав, дочекався коли всі присутні заспокоїлись, продовжив:
“Я розумію вас, але для компанії світового рівня з десятками студій по всьому світу, ми маємо замало анонсів на Е3 2018. Нам вкрай як потрібно додати ще один проект до анонсу. Я розумію, що більшість вже працює над доповненями та неанонсованими проектами, як Watch_Dogs 3 та Splinter Cell, і на розробку потрібен час. Тому ось моя пропозиція: Фар край п’ять стане чудовою платформою для нового проекту. Все, що потрібно – це зменшити розмір карти, додати нових злодіїв. Хай вони будуть жінками, а краще сестрами близнюками – потішимо феміністичну аудиторію; додамо нову зброю, трішки нових фічь із інших наших проектів, і все – гра готова. А події перенесемо в майбутнє, розповімо гравцям, що відбулось після фіналу п’ятої частини. Постапокаліпсис нами ще не використовувався. Але наш буде інший. Замість сірих локацій пустощів ми зробимо його унікальним, своїм. Хай виглядає красиво та яскраво. А механіку лишаємо звичною. Людям сподобався Far Cry 3: Blood Dragon, то чому не сподобається і зараз.? Цінник на гру знизимо на пару баксів. І за рік отримаємо нове продовження улюбленої серії. А головне – в нас є ще один анонс. Все просто. Тому чекаю на промоматеріали за два місяці.

Звичайно — цей діалог повна вигадка автора, але з огляду на нову гру виглядає доречним. Far Cry New Dawn вийшов 15 лютого і одразу очолив британський чарт продажу, випередивши Metro Exodus. І це не дивно. Гравці люблять франшизу far cry за шалений драйв та свободу. Але сама гра виявилась розчаруванням для багатьох.

Оцінка на metacritic складає сімдесят один бал. І це, до речі, найгірша оцінка з основних проектів франшизи. Оцінка критиків та їх висновки:

GamingTrend 90/100 – «Far Cry New Dawn – це чудове доповнення іменитої серії, тим більше, що це  – перший сиквел для наступної гри. Спочатку ви відчуваєте себе найкрутішим перцем, але здолати без підготовки гру вам не вдасться. Тому для перемоги знадобляться другорядні персонажі зі своїми історіями. Для фанатів гра -просто бомба.»

IGN Italia 81/100 – «Far Cry: Новий Dawn – непоганий спін-офф для Far Cry 5, але з огляду на оригінал слабенько виглядає. Якщо ви назубок вивчили FC5 та хочете більше – це хороше “більше”. У іншому випадку – краще продовжуйте грати в FC5.»

Kanobu 7/10 – «Far Cry: New Dawn – це все ще той самий Far Cry. Скільки завгодно жартуйте про її схожість з Rage 2 або «Fallout від Ubisoft», але навіть постапокаліпсис ніяк не змінив серію, що в прямому сенсі — чудово. Гра схожа тільки на саму себе. Але хіба це когось дивує? У Far Cry немає жодної підстави змінюватися, а в New Dawn варто грати тільки тим, кому замало п’ятої частини. Іншим – на свій розсуд.»

IGN 75/100 – « Для тих, хто обожнює формулу Far Cry  гру приймуть, придбають та будуть насолоджуватись. Але, відкривши перероблену карту оригіналу, — я пас. Та звичайно знайдуться люди, яким, попри вторинність продукту, все ще шалено подобається ігровий хаос та зачистка аванпостів. Все, що варто уваги – це експедиції, чудовий, але запозичений, новий режим та здебільшого сюжетні місії непогані. New Dawn – приємне розчарування. Тому чекаємо наступну велику Far Cry.»

GameSpot 60/100 – «В ідеях, що зародилися в New Dawn, закладено величезний потенціал, але багатьом з них не вистачає ні місця, ні свободи, щоб дихати та відчувати себе повністю реалізованими.»

Як виявилось з більшості оглядів, Far Cry New Dawn – це коктейль чудових ідей та механік інших проектів студії, але, що добре для одних – провал для інших. Здається, краще було б для видавця гру дарувати тим, хто придбав gold видання Far Cry п’ять.  І на додачу: вже на першій же розпродажі від Ubisoft – гра добряче впала в ціні. Висновки робіть самі.