Книги — кораблі думок, мандрують хвилями  часу та дбайливо транспортують свій дорогоцінний вантаж від одного покоління  до іншого. (FrancisBacon)

Світ розвивається з шаленою швидкістю, а нам лишається тільки пристосовуватись. Кількість інформації зростає. А як встигнути прочитати те, що – потрібно та, що – цікаве. Тому і вирішили ми поділитись із вами, нашими читачами, лайфхаком, як прискорити швидкість читання, але все одно мати змогу  отримувати задоволення від цікавих книг.

Номер перший: читайте більше, читайте постійно (ранком, в обід, ввечері), читайте  кожен день. Починайте з більш простих жанрів,  а згодом переходьте  до складніших авторів  літератури. Банально? Але працює. Чому? Читання це – навичка, як спортивна, художня  чи то інші. Тому і розвивається він так само,- через  наполегливість та постійну працю. Такий метод прискорення цілком природній, а з часом читати від 200 слів за хвилину для вас буде не проблема. Не вірите? Спробуйте хоча б місяць і ви самі переконаєтесь.

Номер два: це читання книги догори–дригом, або дзеркальне. Складно тільки на початку. Тому почніть  з невеликого тексту, роздрукуйте, переверніть  та починайте читати знизу догори з право на ліво. Вже через два-три тижня ви будите самі шоковані від швидкості читання. Продовжувати таку вправу потрібно до того моменту, поки швидкість читання вас не задовільнить повністю.

Номер три: візьміть під час читання олівець або просто використовуйте палець та ведіть ним чітко  вертикально донизу сторінки, не має різниці, – чи то буде посередині,  чи з краю, головне не заважати самому собі. Запам’ятайте – швидкість руху повинна бути трохи  вище за швидкість очей, завжди дотримуйтесь однакового темпу, не повертайтесь на прочитане та не зупиняйтесь до кінця сторінки. Фішка в тому, що наш мозок запрограмований на фіксацію рухів, використовуючи олівець  чи руку, ви створюєте рух на книжковій сторінці, що автоматично посилює вашу концентрацію на тексті.

Чотири: потренуйтесь під час читання не добігати поглядом  останнє слово в рядку. Звичайно, що на початку буде тяжко, наш мозок буде чинити супротив, але коли у вас вийде, ви самі помітите, що вже автоматично не дочитуєте останні слова. Такий метод не тільки прискорює читання, але і сприяє розвитку фотографічної пам’яті. Задовільний результат  –  два – три останніх слова.

Номер п’ять: фокусуйте свій погляд під час читання тільки на верхній частині букв у рядку. Складно, саме  тому вам потрібно: по-перше, – звикнути, а по-друге, – більше тренуватись. Два-чотири тижня на вправу і все у вас вийде.

Номер шість: поверхневе  читання (ваші очі, на сторінках підручника чи книжки, займаються пошуком  необхідної та важливої для вас інформації, повністю  ігноруючи решту тексту). Метод , який  допомагає вам швидко ознайомитись із великою кількістю тексту у найкоротший термін. Як це працює?  Під час читання приділяйте більше уваги на перше та останнє речення абзацу: таким чином ви швидше зрозумієте, про що йдеться мова та чи потрібна вам інформація. Як тільки ви знаходите потрібний абзац, зупиняєтесь і уважно вивчаєте та запам’ятовуєте інформацію.

Номер сім: попереднє знайомство з матеріалом. Корисний тільки в тих випадках, коли ви знаєте, яка інформація вам потрібна. Ви швиденько ознайомлюєтесь зі змістом книги, заголовками, словниковими термінами та іншою інформацією. Фішка полягає в тому, що під час читання вам не потрібно відволікатись, а мозок помічатиме краще важливі деталі.

Епілог. Поради читача читачам. Читайте літературу, яка цікава та подобається. Не витрачайте час на книги, що не приносять вам задоволення, виняток, звичайно, – навчальна література, яку вам не уникнути. Прибирайте зайві подразники: телефон, планшет та інше, так ви краще зрозумієте автора та запам’ятаєте більше інформації. Аналізуйте прочитане та не бійтесь лишати помітки на полях книги. Як тільки вам стає нудно читати, ви постійно починаєте відволікаєтесь та втрачати зв’язок із книгою – спробуйте змінити місце перебування  на інше, можливо більш зручніше. Не завжди, але  допомагає зосередитись та повернутись думками до тексту , прослуховування музики. Не бійтесь робити «камбеки» до творів, які вам не «зайшли», можливо прийшов час спробувати знову. Перечитуйте  улюблених  авторів, оновлюйте спогади,  знаходьте для себе щось нове, непомітне, глибоке, те, що ви, можливо, пропустили  під час минулого знайомства.
І на останок, щоб не подорожувати з багажем книг, – придбайте  електронну. Перевага  та зручність такого вибору більша за ціну останньої.